KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7388607
*
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 18:53:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:03:19
1
1.200 kr
22/1 13:14:38
2
1.000 kr
22/1 13:14:52
2
1.200 kr
24/1 12:04:14
1
1.500 kr
28/1 17:23:37
3
1.300 kr
28/1 17:41:21
4
1.500 kr
28/1 17:42:00
4
1.600 kr
29/1 17:27:13
1
Vinnande bud
30/1 18:44:07
5
1.800 kr
30/1 18:46:25
5
2.000 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
*
Akvarell
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:03:19 | 1 | 1.200 kr |
22/1 13:14:38 | 2 | 1.000 kr |
22/1 13:14:52 | 2 | 1.200 kr |
24/1 12:04:14 | 1 | 1.500 kr |
28/1 17:23:37 | 3 | 1.300 kr |
28/1 17:41:21 | 4 | 1.500 kr |
28/1 17:42:00 | 4 | 1.600 kr |
29/1 17:27:13 | 1 | Vinnande bud |
30/1 18:44:07 | 5 | 1.800 kr |
30/1 18:46:25 | 5 | 2.000 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04